Mehmet Erdoğan Logo

Portfolyo

Blog

Hakkımda

İletişim

En İyi Video Stok Siteleri

En İyi Video Stok Siteleri
BlogİncelemelerEn İyi Video Stok Siteleri

Daha önce en iyi stok fotoğraf siteleri hakkında bilgi vermiştik. Gelen yoğun istekler üzerine sizin en iyi stok video siteleri bir araya topladık. İşte stok video indirebileceğiniz en iyi stok video siteleri.

En İyi Stok Video Siteleri

İçerik üreticileri için ücretsiz veya ticari kullanım dışında ücretsiz olarak sunulan görselleri ve videoları bulmak oldukça önemli bir sorun. Kullanıcılar tarafından  “warez” veya “nulled” diye tabir edilen ve illegal yollardan elde edilen fotoğraf ve videoları kullanmak gerek arama motorlarına çeşitli problemlere, gerekse çeşitli telif problemlerine yol açabilir. Bu yüzden lisanslı görsel ve video kullanımını öneriyoruz.

Eğer lisanslı görsel veya videolara para vermek istemiyorsanız ücretsiz stok fotoğraf siteleri ve ücretsiz stok video sitelerini kullanabilirsiniz. Ücretsiz stok fotoğraf sitelerine daha önce paylaştığımız  “En İyi Stok Fotoğraf Siteleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz ücretsiz stok video siteleri…

Ücretsiz En İyi Stok Video Siteleri

 1. Pexels Video

  Ücretsiz stok fotoğraf sitesi olarak da tanıdığımız Pexels ücretsiz stok video içerikleri de sağlıyor. Pexels Videolar tamamen ücretsiz videolar sunuyor. Tüm videolar Creative Commons Zero (CC0) lisansı ile lisanslanmış. Creative Commons Zero (CC0) lisansı ile lisanslanmış içerikleri, içerik sahibine sormaksızın kişisel ve hatta ticari kullanım için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 2. IgniteMotion


  Ücretsiz stok video sitelerinden bir diğeri de IgniteMotion. IgniteMotion’da birbirinden güzel binlerce ücretsiz stok video bulabilirsiniz. Sitede öne çıkan ve en çok tercih edilen kategoriler ise; Bilim, Uzay ve Dünya, Parça Efektleri, Baloncuklar, Jet Animasyonları ve Bulut stok videoları.
 3. Vidsplay


  Vidsplay sitesinde yer alan stok videoların kalitesi önceki 2 siteye göre biraz daha basit kalıyor fakat çok iyi stok videolar da mevcut. Site içerisinde en çok tercih edilen kategoriler ise; Baloncuklar, Yağmur ve Dünya ile alakalı stok videoları.
 4. Free HD Footage


  Adından da anlaşılacağı üzere Free HD Footage, ücretsiz yüksek çözünürlükte stok videolar sunuyor. Ancak uyarmakta fayda var, site SSL sertifikasına sahip olmadığı, yani Https’e geçiş yapmadığı için tarayıcılar tarafından güvensiz site olarak adlandırılıyor ve siteyi ziyaret etmek isteyen kullanıcıların karşısına “Bu site güvensiz. Devam etmek istiyor musunuz?” yazısı çıkıyor. Devam et butonuna tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz. Sitenin neden güvensiz site olarak adlandırıldığını daha önce paylaştığımız “Google Chrome’dan Https’e Geçiş İçin Son Uyarı” adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.
 5. XStockVideo


  500’den fazla ücretsiz stok video yer alan sitede oldukça kaliteli stok videolar bulunuyor. Sitede öne çıkan ve en çok tercih edilen stok video kategorileri ise şunlar; Dokular, Evcil Hayvanlar, Binalar, Simgesel Yapılar, Eğitim, Bilim, Tatil, Kutlamalar, Doğa, Manzara, İnsan, Teknoloji ve Ulaşım.
 6. MotionElements


  3000’den fazla stok video bulunan MotionElements sitesinde ayrıca ücretli stok videolar da bulunuyor. Sitede yayınlanan stok videoların uzunlukları değişebiliyor. Sitede yer alan ve kullanıcılar tarafından en çok ziyaret kategoriler ise; Gökyüzü, Bulut, Hayvanlar, Seyahat, Tatil, Su, Damlacıklar ve Şehirler.
#video stok #en iyi video stok #stok
14 Ağustos 2018774

İçerik İle İlgili Yorum Yap


İlgili İçerikler

İncelemeler

Versiyonlama nedir, nasıl yapılır?
28 Temmuz 2018 699
Versiyonlama nedir, nasıl yapılır?

Grafik Tasarım

En İyi Stok Fotoğraf Web Siteleri Hangileridir ?
21 Temmuz 2018 822
En İyi Stok Fotoğraf Web Siteleri Hangileridir ?